Прејди на содржината

Градината на Синедрионот гробници

Координати: 31°47′58″N 35°13′08″E / 31.79944° СГШ; 35.21889° ИГД / 31.79944; 35.21889
Од Википедија — слободната енциклопедија

31°47′58″N 35°13′08″E / 31.79944° СГШ; 35.21889° ИГД / 31.79944; 35.21889

Градината на Синедрионот гробници јавен парк по име: "Синедрионот (судии во периодот храмот)". на гробници на Синедрионот се сместени во неколку гробни пештери низ градината. градината гробници се наоѓа во "Sanhedria маало" во Ерусалим.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]