Голем Кутуров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Голем Кутуров
ЗемјаМакедонија Македонија

Голем Кутуров — река на планината Бистра која минува низ селото Тајмиште северозападно од Кичево и се влева во Зајска Река.[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 24.