Прејди на содржината

Голам Хосеин Нозари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Голам Хосеин Нозари

Голам Хосеин Нозари бил поранешен министер во владата на Иран. На чело бил на Министерството за нафта.

Претходник
Казим Вазири Хаманих
Министер за нафта на Иран
2007-2009
Наследник
Масуд Мир Каземи