Глупавиот и поглупавиот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Глупавиот и поглупавиот (англиски: Dumb and Dumber) е американски филм од 1994 година, во режија на браќата Питер и Боби Фарели. Главните улоги ги толкуваат: Џим Кери и Џеф Даниелс.

Содржина[уреди | уреди извор]

Филмот е урнебесна комедија во која двајца добродушни, но неверојатно глупави другари, заедно патуваат низ САД.[1] [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 859, 12.12.2014, стр. 16.
  2. Антена, број 853, 31.10.2014, стр. 14.