Гестраз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Гестраз

Гестраз е заедница во Германија, во покраината Баварија.

Подредена на административната област Швабија. Вклучено во областа Линдау-Бодензе . Населението е 1187 жители (31 декември 2010 година). [1] Зафаќа површина од 15,07 км².

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Bayerisches Landesamt für Statistik und Datenverarbeitung – Fortschreibung des Bevölkerungsstandes, Quartale (hier viertes Quartal, Stichtag zum Quartalsende)“. Архивирано од изворникот на 2021-04-28. Посетено на 2012-01-10. Занемарен непознатиот параметар |dead-url= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]