Врановска Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Врановска Река — река која се наоѓа на Мокра Планина, поминува низ селото Горно Врановци и е десна притока на реката Тополка.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Маркоски, Благоја (2014). Реките во Македонија. Скопје: Геомак. стр. 20. ISBN 20.