Вран

Од Википедија — слободната енциклопедија
Вран
Masiv Plocna z Vranu.jpg
Највисока точка
Надм. вис.2074 м
Координати43°40′05″ N; 17°30′20″ E / 43.66815° СГШ; 17.50556° ИГД / 43.66815; 17.50556Координати: 43°40′05″ N; 17°30′20″ E / 43.66815° СГШ; 17.50556° ИГД / 43.66815; 17.50556
Географија
Вран на интерактивна карта

Карта

МестоБосна и Херцеговина Босна и Херцеговина
Матичен венецДинарски Планини

Вранпланина во општина Томиславград, Босна и Херцеговина. Има надморска височина од 2,074 м.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Statistical Yearbook of the Federation of Bosnia and Herzegovina“ (PDF). Federation of Bosnia and Herzegovina, Federal Office of Statistics. 2009. стр. 28. Архивирано од изворникот (PDF) на 29 јуни 2011. Посетено на 26 август 2022.