Вондреб (река)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вондреб
ЗемјаГерманија
УстиеОхрже
Вондреб (река) на Ризницата

Вондреб е река во Баварија, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]