Прејди на содржината

Волф Бирман

Од Википедија — слободната енциклопедија
Волф Бирман (2008)

Карл Волф Бирман (роден на 15 ноември 1936) - германски пејач и текстописец и поранешен источногермански дисидент. Тој е можеби најпознат по песната " Ermutigung " од 1968 година и неговото иселување од Источна Германија во 1976 година.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]