Прејди на содржината

Водечки сингл

Од Википедија — слободната енциклопедија

Водечки сингл обично се нарекува првиот сингл издаден од музичар или бенд од некој одреден албум. Понекогаш водечкиот сингл не е првиот сингл, кој може да биде радио промоција која завршува како дел од EPK.