Владислав Ползоунов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати

Сребро 1997 Дартмуд
C-4 1000 m
Бронза 1997 Дартмуд
C-4 500 m
Бронза 1998 Шегед
C-2 200 m
Бронза 1998 Шегед
C-4 500 m
Бронза 2001 Познан
C-4 200 m

Владислав Ползоунов е руски спринт-кануист кој што се натпреваруваше во доцните 1990-ти. Тој освои пет медали на ИКФ Светските Кану Спринт Шампионати и тоа еден сребрен медал (Ц-4 1000 метри: 1997) и четири бронзени медали (Ц-2 200 метри: 1998, Ц-4 200 метри: 2001, Ц-4 500 метри: 1997, 1998).

References[уреди | уреди извор]