Виктор Сухоруков

Од Википедија — слободната енциклопедија
Виктор Сухоруков
Роден(а)Виктор Иванович Сухоруков
10 ноември 1951(1951-11-10)(72 г.)
Орехово-Зуево Советски Сојуз
Занимањеактер
НаградиНароден артист на Русија

Виктор Иванович Сухоруков (руски: Виктор Иванович Сухоруков, роден на 10 ноември 1951 во Орехово-Зуево) — руски глумец, Народен артист на Русија.

Филмографија[уреди | уреди извор]

  • Остров (2006)
  • Рај (2016)