Википедија:Избрана слика/2008/06

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Polar bears near north pole.jpg

Три поларни мечки ја проучуваат подморницата УСС Хонолулу, на околу 280 милји (450км) од Северниот Пол. Мечките се задржале околу подморницата околу два часа пред да продолжат понатаму.