Википедија:Вики Клуб Струга

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект
„Вики Клуб“
Wiki Club Struga.svg
Glam Macedonia.svg
Wikipedia-logo.svg

Вики Клуб во Струга започнува со својата работа на 30 мај 2019 година.

 • Термин:
 • Место: СОУ „Нико Нестор“
 • Лица за контакт: Нели Најдоска-Василевска и NatasaNedanoska
 • Еднаш месечно ќе се доделуваат награди за најактивните членови.
 • Членувањето е бесплатно

Пријавување на учесници[уреди извор]

Ако сте учесник во овој Вики Клуб, тука додајте го своето име користејќи четири тилди (~~~~)

Список[уреди извор]

 1. - Thegirlfromtheuniverse (разговор) 10:26, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]
 2. - Kanna13 (разговор) 10:28, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]
 3. - Chillus (разговор) 10:29, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]
 4. - Kgorsule7 (разговор) 10:32, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]
 5. - Melaim123 (разговор) 10:35, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]
 6. - Avram007 (разговор) 10:37, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]
 7. - Балетан (разговор) 10:37, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]
 8. - UnknownKasap (разговор) 10:39, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]
 9. - Menma14 (разговор) 10:40, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]
 10. - EmilijaaS (разговор) 10:43, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]
 11. - Negri09 (разговор) 11:42, 30 мај 2019 (CEST)[одговори]