Википедија:Барање на ботовски услуги/реализирано/20100604

Од Википедија — слободната енциклопедија

Барања • Исполнети • Одбиени

Статус: реализирано барање

Опис на барањето[уреди извор]

Категорија:Религиски водачи е исполнета со статии за папи кои исто така ја имаат Категорија:Папи, дете на родителската Категорија:Верски водачи (која е вистинската категорија за оваа цел). Ботот всушност треба да го отстрани кодот [[Категорија:Религиски водачи]] од околу 300 статии. --Brainmachinewtf? 10:26, 4 јуни 2010 (CEST)[одговори]

Дискусија[уреди извор]

Има смисла. --brest (разговор) 10:38, 4 јуни 2010 (CEST)[одговори]

Реализирани