Вампирските дневници: Враќањето: Сенковити души

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вампирските дневници: Враќањето: Сенковити души  
Vampirskite dnevnici Vrakanjeto Senkoviti dusi.jpg
Оригиналната корица на англиски јазик
АвторЛ. Џ. Смит
Наслов на
оригиналот
The Vampire Diaries: The Return: Shadow Souls
ЗемјаСАД
ЈазикАнглиски
СеријалВампирските дневници
Жанр(ови)Младинско-возрасна, вампирска, хорор
ПретходнаВампирските дневници: Враќањето: Квечерина
СледнаВампирските дневници: Враќањето: Полноќ

Вампирските дневници: Враќањето: Сенковити души (англиски оригинал: The Vampire Diaries: The Return: Shadow Souls) е шестиот дел од серијалот Вампирските дневници од американската авторка Л. Џ. Смит, за првпат објавен на 6 мај, 2010 година.