Прејди на содржината

Бохморон, Увс

Координати: 49°39′46″N 90°17′26″E / 49.66278° СГШ; 90.29056° ИГД / 49.66278; 90.29056
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бохморон (монголски: Бөхмөрөн) е област во Монголија во покраината Увс.

49°39′46″N 90°17′26″E / 49.66278° СГШ; 90.29056° ИГД / 49.66278; 90.29056