Борис Стојчев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Борис Стојчев може да се однесува на:

  • Борис Стојчев 1 јуни 1924 - 15 април 2010) - канадски универзитетски професор и афирмиран научен работник од областа на физиката, со македонско потекло;