Блис (Ајдахо)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Локацијата на Блис во округот Гудинг, Ајдахо

Блис (англиски: Bliss) е град во округот Гудинг во сојузната држава Ајдахо, САД. Блис според пописот од 2000 година броел 275 жители и опфаќал површина од 1,3 км2. Се наоѓа на 997 м надморска височина. Поштенскиот број на Блис е 83314, а повикувачкиот број 208.