Билев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Седзевице

Билев
Село
Poland adm location map.svg
Red pog.svg
Билев
Координати: 51°35 'N 19°3' E / 51.583°N 19.050°E / 51.583; 19.050
Земја
Војводство  Лодз
Округот Ласк
Општина Седзевице

Билев [ˈbilɛf] е село во административниот округ на општина Седзевице, во рамките на округот Лакс,Лодз Војводство, кој се наоѓа во централна Полска.Тоа се наоѓа на околу 6 километри (4 милји) западно од Ласк и 37 километри (23 милји)  југозападно од регионален капитал Лодз.

Наводи[уреди | уреди извор]