Белеви (Ајдахо)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Локацијата на Белеви во округот Блејн, Ајдахо
Белеви

Белеви (англиски: Bellevue) е град во округот Блејн во сојузната држава Ајдахо, САД. Белеви според пописот од 2000 година броел 1,876 жители и опфаќал површина од 3,1 км2. Се наоѓа на 1,575 м надморска височина. Поштенскиот број на Белви е 83313, а повикувачкиот број 208.