Бајан-Онџул

Координати: 47°02′19″N 105°57′23″E / 47.03861° СГШ; 105.95639° ИГД / 47.03861; 105.95639
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајан-Онџул (монголски: Баян-Өнжүүл) е област во Монголија ви покраината Тов.


47°02′19″N 105°57′23″E / 47.03861° СГШ; 105.95639° ИГД / 47.03861; 105.95639