Прејди на содржината

Бајанцогт

Координати: 48°07′33″N 105°48′43″E / 48.12583° СГШ; 105.81194° ИГД / 48.12583; 105.81194
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајанцогт (монголски: Баянцогт) е област во Монголија во покраината Тов.

48°07′33″N 105°48′43″E / 48.12583° СГШ; 105.81194° ИГД / 48.12583; 105.81194