Прејди на содржината

Бат-Олзи, Оворхангај

Координати: 46°49′10″N 102°14′26″E / 46.81944° СГШ; 102.24056° ИГД / 46.81944; 102.24056
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бат-Олзи (монголски: Бат-Өлзий) е област во Монголија во покраината Оворхангај.

46°49′10″N 102°14′26″E / 46.81944° СГШ; 102.24056° ИГД / 46.81944; 102.24056