Барбара Мајер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Barbara Meier (2017)

Барбара Мајер (родена на 25 јули 1986 година) е германска манекенка и глумица. Таа е најпозната како победник во втората сезона на Следниот Топмодел на Германија од Хајди Клум.

Ран живот[уреди | уреди извор]

Родена во малото баварско гратче Амберг, Германија, Барбара Мајер првично не сакала кариера во манекенство. Наместо тоа, после дипломирањето на училиште, таа се запишала на Фахошуле Регенсбург со цел да студира математика .[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „www.barbarameier.com“. Homepage. Архивирано од изворникот на 23 февруари 2016.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]