Балтан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Балтан
Поглед кон Балтан Планина од с.Љубојно слика 1.jpg
Поглед кон планината Балтан од с. Љубојно
Највисока точка
Надм. вис.2.117 м
Географија
ПокраинаПреспа

Балтан — огранка на планината Баба во југозападна Македонија, во чие подножје се сместени селата Брајчино и Љубојно.

Поврзано[уреди | уреди извор]