BET Awards

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од БЕТ Награди)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
BET Награди
Се доделува заАфроамериканците и припадниците на другите малцинства во музиката, глумата, спортовите, и др.
ЗемјаСАД
ДоделуваBlack Entertainment Television
Прво доделување19 јуни, 2001
Мреж. местоBET наградите 2012

Наградите BET од Black Entertainment Television се награди кои им се доделуваат на Афроамериканците и припадниците на другите малцинства, започнувајќи од 2001-та година. Добитниците ги бираат членови на BET академијата, која ја сочинуваат професионалнци, новинари и фанови.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]