BET Awards

Од Википедија — слободната енциклопедија
BET Awards
ДоделуваBlack Entertainment Television Уреди на Википодатоците
Мрежно местоhttp://www.bet.com/shows/bet-awards.html Уреди на Википодатоците


Наградите BET од Black Entertainment Television се награди кои им се доделуваат на Афроамериканците и припадниците на другите малцинства, започнувајќи од 2001 година. Добитниците ги бираат членови на BET академијата, која ја сочинуваат професионалнци, новинари и обожаватели.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]