Black Entertainment Television

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од БЕТ)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Black Entertainment Television (BET, дел од BET Мрежите) е кабелска мрежа поседувана од Viacom и базирана во Вашингтон.

Понатамошно читање[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Шаблон:Viacom