Ајтерн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед на општината Ајтерн во Шварцвалд од северозапад, Германија

Ајтерн е заедница во Германија, во покраината Баден-Виртемберг.

Подредена на административната област Фрајбург . Вклучено во областа Лорах. Населението е 550 луѓе (31 декември 2010 година). Зафаќа површина од 9,21 км².

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]