Прејди на содржината

Арко (Ајдахо)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Локацијата на Арко во округот Бјут, Ајдахо
Арко

Арко (англиски: Arco) е град во округот Бјут во сојузната држава Ајдахо, САД. Арко според пописот од 2010 година броел 995 жители[1] и опфаќал површина од 2,6 км2. Се наоѓа на 1,623 m надморска височина. Поштенскиот број на Арко е 83213, а повикувачкиот број 208.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. U.S. Census Bureau, 2010 Census Redistricting Data (Public Law 94-171) Summary File: Arco, Idaho. From U.S. Census website