Ариевски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ариевски јазик е израз кој општо не се користи од лингвистите, но повремено се среќава со следново значење:

Поврзано[уреди | уреди извор]