Прејди на содржината

Аргалант

Координати: 47°56′29″N 105°53′51″E / 47.94139° СГШ; 105.89750° ИГД / 47.94139; 105.89750
Од Википедија — слободната енциклопедија

Аргалант (монголски: Аргалант) е област во Монголија во покраината Тов

47°56′29″N 105°53′51″E / 47.94139° СГШ; 105.89750° ИГД / 47.94139; 105.89750