Антон Килин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Антон Килин

Антон Владимирович Килин (руски: Антон Владимирович Килин; 14 ноември 1990) е руски професионален фудбалер . Тој игра за ФК Тамбов .

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

Дебитирал во Руската Премиер лига за ФК Уфа на 20 септември 2014 година на натпревар против ФК Урал Екатеринбург.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]