Тврдина Аништа

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Аништа)
Аништа
Општи податоци
ГрадКолубара
ЗемјаСрбија

Тврдината Аништа се наоѓа во Србија. Денеска, од нејзините останки има многу малку задржано.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Aleksandar Deroko, „Средњевековни градови у Србији, Црној Гори и Македонији“, Belgrade, 1950