Андреј Шчеголикин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану сприн шампионати

ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати

Бронза 1998 Шегед
K-4 500 m
Бронза 1999 Милан
K-4 200 m

Андреј Шчеголикин — руски кану-спринтер којшто се натпреварува од доцните 1990-ти. Тој освои две бронзени медали на ИКФ Светските Кану Спринт Шампионати (К-4 500 метри, 1998 и К-4 200 метри, 1999)

Наводи[уреди | уреди извор]