Андреј Уваров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Андреј Владимирович Уваров (руски: Андрей Владимирович Уваров; 14 април 1971) е поранешен руски фудбалер . Неговата кариера започнала во 1989 година во ФК Торпедо Таганрог и завршила девет години подоцна.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]