Андреј Мурнин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Андреј Александрович Мурнин (руски: Андрей Александрович Мурнин; 11 мај 1985) е руски професионален фудбалер . Тој игра за фудбалскиот клуб Химки.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]