Прејди на содржината

Анатоли Каширов

Од Википедија — слободната енциклопедија

Анатоли Каширов (19 мај 1987 ) е руски професионален кошаркар, кој последен пат играл за Џекија Алитус од Литванската кошаркарска лига . [1]

Користена литература

[уреди | уреди извор]
  1. „Dzūkus papildo 215 cm milžinas iš Rusijos!“. www.kkdzukija.lt (литвански). 14 September 2016. Архивирано од изворникот на 20 September 2017. Посетено на 14 September 2016.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]