Александар Курлјандски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Александар Ефимович Курлјандски (руски:Александр Ефимович Курляндский) (1 јули 1938) е светски писател, сценарист, популарен детски писател итн.

Поврзано[уреди | уреди извор]