Албион (Ајдахо)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Локацијата на Албион во округот Касија, Ајдахо

Албион (англиски: Albion) е град во округот Касија во сојузната држава Ајдахо, САД. Албион според пописот од 2000 година броел 262 жители и опфаќал површина од 1,1 км2. Се наоѓа на 1 440 m надморска височина. Поштенскиот број на Албион е 83311, а повикувачкиот број 208.