Аеродром Сушево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Сушево
Аеродром Штип
IATA: /ICAO: /
Преглед
Тип Спортски
Опслужува Штип
Место Сушево, Македонија
Надм. вис. 900 ft / 274 m
Координати 41°45′30″N 22°8′48″E / 41.75833° СГШ; 22.14667° ИГД / 41.75833; 22.14667
Писти
Насоченост Должина Површина
ft m
34/16 980 299 трева

Аеродромот Сушево — спортски аеродром во Штип, Република Македонија.