Прејди на содржината

Аеродром Сушево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Аеродром Сушево

Аеродром Штип
Авиони на „Бониер“ на аеродромот
Општо
Аеродромски видСпортски
Служи заШтип
МестоположбаСушево, Македонија
Надм. височина900 ст / 274 м
Координати41°45′30″N 22°8′48″E / 41.75833° СГШ; 22.14667° ИГД / 41.75833; 22.14667
Писта
Правец Должина Површина
ст м
34/16 980 299 трева


Аеродромот Сушево — спортски аеродром во Штип, Република Македонија.