Џузепе Фавали

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џузепе Фавали
Лични податоци


* Настапи (Голови)

Џузепе Фавали (роден на 8 јануари 1972) — поранешен италијански фудбалер кој игра на позиција одбрана.