Џамија (Согле)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија (Согле)

Поглед на селската џамија на сретсело

Координати: Координати: 41°35′28″N 21°33′10″E / 41.59111° N; 21.55278° E / 41.59111; 21.55278
Место Согле
Архитектура
Минариња 1

Џамија (Согле) — главна и единствена џамија во селото Согле, во Општина Чашка, Македонија.