Јутјуб плеј копчиња

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Чешкиот јутјубер FattyPillow со сребрено плеј копче.

Јутјуб плеј копчињата (англиски: YouTube Play Buttons) се Јутјуб награди кои претставуваат признание од Јутјуб за најпопуларните канали на мрежната страница.

Награди[уреди | уреди извор]

  1. YouTube Silver Play Button 2.svg Сребрено плеј копче, за каналите кои ќе ја надминат бројката од 100,000 претплатници.
  2. YouTube Gold Play Button 2.svg Златно плеј копче, за каналите кои ќе ја надминат бројката од 1,000,000 претплатници.
  3. YouTube Diamond Play Button.svg Дијамантско плеј копче, за каналите кои ќе ја надминат бројката од 10,000,000 претплатници.
  4. YouTube Ruby Play Button 2.svg Рубино плеј копче, за каналите кои ќе ја надминат бројката од 50,000,000 претплатници.
  5. YouTube Red Diamond Play Button.svg Црвено Дијамантско плеј копче, за каналите кои ќе ја надминат бројката од 100,000,000 претплатници.