Ķīšezers, Riga

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ķīšezers е езеро во Рига, Латвија, со основна утока на Jugla River. Езерото е 1,730 hectares (4,300 acres), 2.4 метри (длабочина) и достигнува 4.2 метри во најдлабоката точка.

Наводи[уреди | уреди извор]