Пуерто Монт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Координати: 41°28′S, 72°55′W Пуерто Монт (шп. Puerto Montt) е град во Чиле. Население — 175 938 (2002). Површина — 1 673 km². Густина — 110 ж./km²

Галерија[уреди]

Наводи[уреди]


Надворешни препратки[уреди]