Step up 3d

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Step Up 3D (исто така познат како Step Up 3) е американски танц на е 2010-та,3D филм напишан од Ејми Анделсон и Емили Мејер, во режија на Step Up 2: The Streets Јон Чу. Продолжението гледа враќање на Адам Севани и Алисон Стонер, кој е толкуван од Лос- Step Up 2 the Streets и Камил Гејџ од Step Up, соодветно. Како трета рата во Step Up трилогијата и прв погодок во 3D, филмот го следи Мус и Камил Гејџ како што се упатени кон Универзитетот во Њујорк, поранешниот на кој отсекот во електротехника му е основа по ветувањето на мајка му дека нема да игра повеќе. Сепак, тој наскоро се сопнува во танц битка, запознавањето со Лук и неговата куќа на Пиратите со екипажот на танцот, а подоцна и здружувањето со нив да се натпреварува во Светскиот танц Џем натпревар против нивните ривали, во Домот на самурајскиот екипаж. Премиерата на Step Up 3D беше прикажана во Холивуд, во Ел Captain театарот на 2 август 2010 година, а потоа беше ослободен насекаде во светот на 6 август 2010 година, преку конвенционална 2D и 3D (во 3D Real D, Dolby 3D, и Expand 3D) формати. Тоа беше исто така вториот филм во кој ги опкружуваше звук со 7.1 аудио формат, првиот на кој беше Приказна за играчките 3. Филмот заработи 15.800.000 $ во првиот викенд, што е најниско од трилогијата но продолжи да заработи повеќе пари од било која друга рата во серија и има добиено позитивни критики, со повеќето пофалби за своите танц секвенци и ефективна употреба на 3D, додека други критикувања беа повторувачка приказна. Приказната започнува во традиционален видео стил, како и неколку ликови од филмот кој се снимаат со серија на прашања за тоа зошто тие танцуваат. Филмот потоа е пресечен од Лос (Адам Севани) и Камил (Алисон Стонер) кои се танчери и присуствуваат на Њујорк Универзитетот. Откако Лос мѕ ветува на татко му дека нема да игра повеке тој продолжува да заврши електротехника. Додека се на турнеја низ кампусот тој загледува еден пар на патики кои се во ограничено издание кои ги носи Лук (Рик Маламбри). Лос ги следи чевлите и тогаш случајно се сопнува во танц битка, каде тој го удира Кид "Црнила" (Даниел Кампос) од танцувачката екипа на"Куќата на самураите". Лук го води назад во своето место,во еден стар магацин кој беше преобразен во клуб. Лука му го покажува на Лос Домот на Пиратите, неговата танц екипа каде што подоцна тој се натпреварува со неговиот тим во Светскиот танц Jam(Џем) натпревар против нивните ривали во Домот на самураите со танц членовите на тој екипаж. Но тогаш, Јаков (Кит Сталвор), кој е член на Домот на Пиратите,го информира Лук дека складот ќе биде ставен на аукција ако заостанатите кирии не се наплатени. Лук запознава една девојка по име Натали (Шарни Винсон) во неговиот клуб и набрзо ќе ги забележи нејзините танцувачќи способности, и пробува да ја привлекува неа да стане дел од неговиот екипаж иако е свесен за вистинските мотиви на Натали. Лос го користи своето време се построго поради тоа што тој мора да избере помеѓу студии и танц повеќе пати, вклучувајќи го неговиот тест судир со танц натпреварот. Тој одлучува да оди на тест но, откако ќе го види тестот и во исто време примањето на лута порака од Лук, тој одлучува да го откачи тестот и да стигне кон конкуренцијата за многу кратко време. Како филмот напредува така Лук и Натали се повеќе и повеќе се поблиски. Тие имаат многу интимни моменти. Лук ги објаснува неговите вистински намери со својот танц,снимки и интервјуа. Сепак Натали го крие фактот дека нејзиниот брат Жулиен (Џо колење) лидерот на својот непријател, Куќата на самураите, лаже за сè освен за љубовната врска помеѓу неа и Лук. Натали се соочува со тешка одлука ја растргнува неа помеѓу нејзината љубов и нејзиното семејство. Таа се соочува со Лук и го прашува што се случило со него и Јулиус. Да ја изненади, тој вели дека Џулиен имал проблем со коцкањето и го ставил магацинот на облог, па така тие го истерале. По расправија со Јулиус, таа одлучува да го напушти Лук. Сепак, Јулиус го користи нејзиниот телефон да го покани Лук за нејзиниот роденден. Лука го прашува Лос да присуствува на забавата со него бидејќи тој сака да земе пријател со него но бидејќи немаат покана за влез секако не им е дозволено да влезат.Сепак тие наоѓаат начин да влезат внатре,тогаш Лук ја здогледува Натали на подиумот и потоа тие играат танго. Додека тие си имаат интимен момент, Јулиус ја користи шансата да се појави и да го открие идентитетот на Натали и тогаш Лук и се е љути на Натали. Кога пристигнува Лук во магацинот тој смета дека е запленет. Лут на самиот себе за тоа дека не е подобар лидер тој објавува дека Домот на Пиратите е завршен, а членови на екипажот да си одат по нивните одделни патишта. Во меѓувреме додека Лос и Камила се најдобри пријатели, но Лос не приметува дека Камила е заљубена во него. Двете падови во текот на филмот се поради лагите на Лос кон Камила за танцувањето и тогаш таа се чувствува како тој да не сака веќе да разговара со неа. Камила чувствува дека Лос нема веќе време за неа и му признава дека му недостига и се чувствува како на него воопшто да не му недостига.Лос и кажува на Камила дека му недостига танцувањето, но таа и недостига повеќе бидејќи таа му е најдобра пријателка во целиот свет. Двете направи се врз Њујоршките улици со танц на ремиксот на Џин Кели и Џинџер Роџерс. Камила му кажува на Лос дека тој никогаш нема да може да се откажи од играње бидејќи тој е роден за да го направи тоа. Лос потоа му помага на Лук во вклопувањето на Домот на Пиратите повторно заедно, и му дава дополнителни членови на неговиот екипаж, вклучувајќи ја и Камила во MSA Екипажот од Step Up 2: The Streets. Тие потоа откриваат дека поранешните членови кои заминале порано сега настапуваат со Куќата на самураите. Тие, исто така дознаваат за купувањето од Јулиус на нивниот магацин, но сепак велат ако ја победат битката ќе ја добијат назад така да не ја прифаќаат понудата. Сепак Натали пристигнува на крајот да му помогне на Лук да го освои светскиот Џем, со практикуваните рутини од минатото. Таа го поканува да оди со неа во Калифорнија нешто кое тој го прави на крајот на филмот, ја сретнува неа на железничката станица и ја бакнува. По ова, Лос ја бакнува Камила, покажувајќи и дека навистина и се допаѓа. Пред да замине за Калифорнија со Натали, Лук му дава Лос пар од патиките со ограничено издание од Најк тие кои што ги виде уште на почетокот на филмот. Филмот завршува со Мус и Камил велејќи им на сите од екипажот: "Ајде на забава".