Open License Pack

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Open License Pack, при набавка на повеќе копии на софтвер, купувачот може да набави само лиценци и при тоа да се квалификува во одредено ниво на цени: NL, B и C. OLP обезбедува набавка по тие повластени цени за време од 2 години.