Kajgana.com

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Kajgana.com
Kagana-head-logo.jpg
URL http://www.kajgana.com/
Комерцијална? Да
Тип на место Веб портал
Регистрација Изборна
Достапни јазици: Македонски
Сопственик
Создавач Дарко Лазаревски
Марјан Лазаревски
Дејан Петковски
Дарко Стоилевски
Пуштена јануари 2005
Моментален статус Активна

Kajgana.com е независен македонски веб портал основан во јануари 2005 година. Со над 1.000.000 посетители месечно, се наоѓа на врвот на македонскиот веб простор.[се бара извор]

Покрај порталот, Kajgana.com располага и со најмасовниот македонски интернет форум за дискусии, огласник, интернет радио, гејм опслужувачи итн.[се бара извор]

Управа[уреди | уреди извор]

  • Дарко Лазаревски (основач и главен уредник)
  • Марјан Лазаревски (основач и заменик уредник)
  • Дејан Петковски (основач)
  • Дарко Стоилевски (основач)
  • Владислав Бидиков (веб мастер)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]